SYSTEM DRZWI PRZESUWNYCH DP 94

System DRZWI PRZESUWNYCH DP 94 jest oryginalnym systemem profili aluminiowych, służących do konstruowania i wykonywania, nowoczesnych, wymagających izolacji termicznej, różnych typów drzwi przesuwnych.

Profile termicznie izolowane systemu DP 94 składają się z dwóch części aluminiowych, wewnętrznej i zewnętrznej, oddzielonych od siebie taśmami izolacyjnymi lub żywicą. Część wewnętrzną stanowią najczęściej profile o przekroju skrzynkowym, a część zewnętrzną profile płaskie. Rolę izolacji termicznej w profilach spełniają taśmy izolacyjne z poliamidu 6.6 GF 25 wzmocnionego włóknem szklanym wraz z powietrzem zamkniętym w komorze utworzonej przez ww. taśmy izolacyjne oraz przez ścianki aluminiowych części profilu.

System DP 94 znajduje zastosowanie jako wszelkiego rodzaju drzwi wejściowe (np. w ogrodach zimowych) lub jako drzwi w ściankach działowych.

Stosuje się różne wypełnienia o grubości do 25 mm. Mogą to być szyby pojedyncze, zespolone, klejone lub kuloodporne. Oprócz tego stosuje się też wypełnienia w postaci paneli aluminiowych, płyt meblowych, płyt gipsowych albo płyt poliwęglanowych. Mocowanie wypełnienia jest realizowane na tej samej zasadzie co w systemach PI 50 i PBI 50 oraz za pomocą tych samych profili zatrzaskowych.
Oferowane są wyroby malowane w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL oraz anodowane podobnie jak w systemach PI 50 i PBI 50.