FASADA FS 70

System FASADA FS 70 to system aluminiowych ścian osłonowych semistrukturalnych - o niewidocznych z zewnątrz elementach konstrukcyjnych, oparty na słupowo-ryglowej konstrukcji nośnej.

System może być wykorzystany do konstrukcji ścian osłonowych, a także pasów okiennych w ścianach murowanych o mało widocznych podziałach międzyszybowych.

Duże powierzchnie szkła i mato widoczne elementy aluminiowe nadają fasadzie lekki i estetyczny wygląd. Profile są produkowane zarówno z izolacją termiczną ("ciepłe") jak i bez niej ("zimne"). Mogą być malowane na dowolny kolor z palety RAL lub anodowane.

Stosuje się wypełnienia szybami zespolonymi grubości 23 lub 26 mm (szyba zewnętrzna grubości 6¸8 mm, szyba wewnętrzna grubości 4¸6 mm) oraz kasetonami grubości 30¸50 mm wypełnionymi wełną mineralną. Szyby są mocowane za pomocą obwodowej ramki aluminiowej o widocznej szerokości 12 mm. Innym sposobem mocowania jest ramka o niewidocznych, ukrytych za szybą elementach pionowych i widocznych elementach poziomych o szerokości 70 mm. Możliwe jest również rozwiązanie mieszane, tzn. niewidoczne elementy pionowe i pozioma ramka o szerokości 12 mm. W przypadku pasa podokiennego istnieją rozwiązania systemowe mocowania wypełnień z wełny mineralnej lub urządzenia grzejnego.

System umożliwia wykonanie łatwo uchylnych "na zewnątrz" płaszczyzn do wentylowania pomieszczeń. Poprzeczki są łączone z "połówkami" słupów; tak przygotowane prefabrykaty, o wysokości kondygnacji, montowane są na ścianie budynku. Prosty montaż, możliwy do prowadzenia "od wewnątrz budynku", nie wymaga stosowania drogich rusztowań. Fasada może być wykonana w dwóch wariantach - z mniej lub bardziej widocznymi profilami aluminiowymi.