SYSTEMY OKIENNO-DRZWIOWE
TERMOIZOLOWANE MB-45

Nowoczesny system aluminiowy służący do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznych zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej.

Np. różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym przesuwnych i wahadłowych, automatycznych wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych itd.

Cechy charakterystyczne systemu:

  • Ścisłe powiązanie z innymi systemami firmy Metalplast Bielsko S.A, szczególnie z systemem okienno drzwiowym z przegrodą termiczną MB-60. Pozwala to uzyskać i zastosować wiele kompatybilnych elementów np. :wspólnych listew przyszybowych, narożników, listew uszczelniających, uszczelek przyszybowych i przymykowych, wspólnych okuć, zawias oraz wiele identycznych procesów technologicznych.
  • Dostosowanie konstrukcji do możliwości zamontowania w niej typowych, wg standardów europejskich okuć, zamków, zawiasów. Możliwe jest więc realizowanie różnych życzeń klientów bez zmiany podstawowej konstrukcji.
  • Na bazie tego systemu można wykonać wiele specjalnych konstrukcji np.; ścianki ognioodporne /E 30/,
  • Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania wyboru pomiędzy kilkoma wariantami rozwiązań w przypadku różnych szczegółów konstrukcyjnych np. uszczelnienia dolnego skrzydeł drzwi.
  • Licowanie skrzydeł okien i drzwi -jedna płaszczyzna od strony zewnętrznej po zamknięciu / głębokość kształtowników okna 45mm-ościeżnica ,54mm-skrzydło, a drzwi odpowiednio 45mm,45mm.
  • Kształtowniki posiadają wyprofilowane rowki o takich wymiarach, aby można było stosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem Euro. W systemie montowane są okucia renomowanych firm : ROTO, GEZE i dobrej jakości polskie.
  • Istotnym walorem systemu MB-45 jest możliwość gięcia profili, co pozwala na wykonanie różnego rodzaju łuków i konstrukcji łukowych.
  • Szyby i inne wypełnienia mogą być montowane w sposób ciągły zestawami o grubości od 1 do 36 mm w skrzydłach okien oraz od 1 do 27 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.Ą System posiada efektywny sposób odprowadzania wody i wentylacji.
  • Powierzchnia dekoracyjno-ochronna kształtowników aluminiowych w wersji anodowanej szlachetne, metaliczne kolory srebrny, złoty, brązowy, oliwkowy szampański: w wersji lakierowanej- lakier proszkowy, poliestrowy na podkładzie chromianowym do wyboru 180 kolorów wg oznaczeń RAL