SYSTEMY OKIENNO-DRZWIOWE TERMOIZOLOWANE MB-60

metalpl_log.gif (4100 bytes)

Aluminiowe okna i drzwi  z przekładką termiczną zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na trzykomorowych kształtownikach zespolonych.

W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową. Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna ,jednocześnie ograniczając zjawisko kondensacji pary wodnej na wewnętrznej stronie profili. Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej- złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości poliamidowymi przekładkami PA6,6 wzmocnionymi włóknem szklanym tworzącymi przekładkę termiczną.

System połączeń za pomocą przekładki umożliwia stosowanie profili dwukolorowych innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji.System wyróżnia się bardzo dobrymi własnościami termoizolacyjnymi. Współczynnik przenikania ciepła dla ramy odpowiada grupie materiałowej 2,1 wg DIN 4108.Współczynnik przenikania ciepła dla wyrobów gotowych w zależności od rodzaju szklenia (standardowo stosuje się szkło zespolone, niskoemisyjne) przyjmuje różne wartości: od 1,5 do 2,6 W/m2 K.

Możliwe jest szklenie szybami zespolonymi jedno lub dwukomorowymi o różnych grubościach zestawu, każdym rodzajem szkła np.: float, refleksyjne, antisol, antywłamaniowe, itp. Dla podniesienia estetyki i dekoracyjności zwłaszcza dla obiektów zabytkowych stosowane są szprosy wewnątrzszybowe lub naklejane na szybę.

Szeroka gama kształtów poczynając od typowych prostokątnych czy kwadratowych ze szprosami lub bez, ze stałym lub ruchomym słupkiem, po nietypowe łuki, trapezy, koła i owale pozwala harmonijnie wkomponować okna systemu we wszystkie budowle nowoczesnej czy zabytkowej architektury.

Okna sprawdzają się w każdej strefie klimatycznej w każdym rodzaju budownictwa również mieszkaniowego.

 

powrot.gif (3188 bytes)