THERMO MODULAR 62 TM 62

System profili aluminiowych o konstrukcji trójkomorowej, służących do konstruowania i wykonywania nowoczesnych, wymagających izolacji termicznej różnych typów okien i drzwi, witryn, ścianek działowych i wiatrołapów.
Profile termicznie izolowane systemu TM 62 2.1 składają się, podobnie jak system PI 50, z dwóch części aluminiowych, wewnętrznej i zewnętrznej, oddzielonych od siebie taśmami izolacyjnymi. Części te stanowią najczęściej profile o przekroju skrzynkowym. Rolę izolacji termicznej w profilach spełniają taśmy izolacyjne z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym wraz z powietrzem zamkniętym w komorze utworzonej przez ww. taśmy izolacyjne oraz przez ścianki aluminiowych części profilu.
Jest to system ślusarki aluminiowej stosowany głównie na przegrody zewnętrzne (okna, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne). Dzięki użyciu aluminium jako materiału konstrukcyjnego uzyskuje się estetyczny i trwały wygląd stolarki, zapewniający długoletnie użytkowanie oraz umożliwiający stosowanie systemu zarówno w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, urzędy, szpitale, banki), jak i w budynkach mieszkalnych. Aluminium zapewnia również odpowiednią wytrzymałość stolarki oraz jej bezpieczne użytkowanie. Trójkomorowe profile dają możliwość wykonania ślusarki okiennej i drzwiowej dobrze zabezpieczonej przed przenikaniem ciepła i kondensacją pary wodnej na powierzchni futryny i skrzydła. Izolujące właściwości zapewnia dwuczęściowa konstrukcja profilu. Jego składowe części są połączone taśmami z poliamidu, dając pewne i trwałe połączenie o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Stosowane technologie łączenia profili i używane wypełnienia skrzydeł pozwalają stworzyć przegrodę dobrze izolującą przed zimnem i hałasem. Maksymalna grubość wypełnienia wynosi 32 mm.
Walory estetyczne konstrukcji podkreśla wysoka jakość wykończenia powierzchni profili: anodowanie i malowanie proszkowe w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL. Profile mogą mieć różną kolorystykę od strony wewnętrznej i zewnętrznej.